כותרת
> C;
1/1
תזרים מזומנים - איך להתמודד עם זה?

תזרים מזומנים

בכל עסק יש הוצאות ויש הכנסות, כאשר המטרה בסופו של דבר היא להגיע לרווחים כמובן. אך לא בכל שלב של העסק תזרים המזומנים משביע רצון. למעשה ניתן להגדיר את מצב המזומנים כך - תזרים מזומנים חיובי הינו מצב בו יש לעסק יתרת זכות, ואילו תזרים מזומנים שלילי הינו מצב בו העסק נמצא ביתרת חובה, כלומר במינוס.

ניהול נכון של תזרים המזומנים לטובת העסק

המצב האופטימלי והמומלץ הינו מצב בו יש לעסק תזרים חיובי והוא מתנהל באופן זה לאורך הדרך. בניהול נכון ניתן למנוע מצבים בהם פערים של זמן בין הוצאות להכנסות יוצרים תזרים שלילי, לצפות מראש הוצאות ולהתכונן אליהם נכון, קביעה נכונה של מועד תשלומים לספקים בהתאם למועדי הכנסות וכדומה.

העלאת מחירים לצורך הגדלת ההכנסות

במקרים מסוימים מתברר כי תזרים המזומנים של העסק אינו חיובי בשל מיעוט הכנסות ביחס להוצאות הגדלות. כלומר, המחירים של המוצר או השירות אינם מעודכנים נכון ביחס להוצאות ולעלויות של בית העסק. במצב כזה כל יועץ עסקי ימליץ על העלאת מחירים באחוז מתאים, כאשר המטרה הינה להביא את העסק לאיזון.

מצבי חירום בתזרים המזומנים

בכל בית עסק עלולים להגיע למצב חירום בו תזרים המזומנים הינו שלילי ואפילו יוצא מכלל שליטה במידה מסוימת. חשוב לדעת כי מחסור במזומנים עלול לרסק עסקים ולהוביל לסגירתם. מסיבה זו חשוב להיות ערוכים למצבים כאלו ולהיות מודעים לחשיבות הרבה של ניהול תזרים מזומנים בעסק בשגרה כמו גם במצבי קיצון. במידה והעסק מגיע לנקודת שפל יש לפעול ביעילות ובנחישות, כדי לאזן את המצב ולשמור על תזרים מזומנים סביר עד יעבור זעם. בהתייעצות עם יועצים עסקיים ופיננסיים ניתן לצלוח גם תקופות שפל ולהביא את העסק לפריחה ולשגשוג מחדש.


kolp4biz - ייעוץ עסקי להצלחה
כתובתנו: הבנים 14, הוד השרון
הטלפון שלי: 050-898-9651
roeikolp@gmail.com
www.kolp4biz.co.il/
שעות פתיחה: 8:00-18:00רועי קולפ - ייעוץ עסקי וליווי אישי לצמיחה עסקית

רועי קולפ - ייעוץ עסקי וליווי אישי למינוף העסק שלך

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב, בניית אתרים ושיווק דיגיטלי חריף