כותרת
> C;
1/1
מיחזור משכנתא-כדי לשדרג את התנאים במשכנתא שלך!

מיחזור משכנתא הינה פעולה המאפשרת לבעלי משכנתאות לפרוע את המשכנתא הקיימת ובמקומה לקחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר.

במידה ומיהרתם לקחת את המשכנתא הראשונה שלכם, ואם לא נעזרתם ביועץ משכנתאות ולקחתם מהר בלי לבדוק את המשכנתא הראשונה שקיבלתם מהבנק, אם הייתם קלי דעת, עצלנים, והעיקר היה לקחת את המשכנתא, לרכוש את הדירה ולראות מה יהיה..

אם לא ידעתם, אולי פחדתם ואולי התביישתם לבקש עזרה, אולי אמרו לכם שלא כדאי לשלם ליועץ משכנתאות ואתם יכולים להסתדר מצוין בלעדיו ולסמוך על הבנק.

אם זהו המצב, כדאי לפנות אלינו לבדוק את המשכנתא שלכם ונבחן האם ניתן וישנה אפשרות להוזיל את תנאי המשכנתא, ולקבל תנאי החזר טובים יותר ולהקל על העומס הכלכלי בכל חודש.

אנו נדע לעשות את כל החישובים הנכונים באופן אישי לכל לקוח בהתאם למצבו הכלכלי ולסוג המשכנתא שאותה לקח בעבר. נחשב את כל הנתונים כגון- מועד הפירעון, מסלולי ההלוואה, הפרשי היוון, ריבית ממוצעת בשוק ועוד כל מה שצריך על מנת לבנות לכם תמהיל חדש למשכנתא , תמהיל אשר יחסוך לכם עלויות כספיות רבות!

נסו אותנו, אתם לא תצטערו!

אז מתי בכלל כדאי לבצע מיחזור משכנתא?

  • מתי שגובה הריבית במשק יורד כדאי לבדוק את הכדאיות של מיחזור המשכנתא.

  • מתי שיש לכם יכולת החזר גבוהה יותר מאשר בעבר. אם, למשל, לקחתם את המשכנתא כאשר הייתם זוג צעיר ויכולת ההחזר שלכם עמדה על 3,500 ₪ בחודש, ונכון לעכשיו הקריירה שלכם התבססה, המשכורות גדלו ויש לכם כסף פנוי, כדאי לבדוק את הכדאיות של החזר המשכנתא.

  • מתי שיש לכם קושי ביכולת ההחזר פיטרו אתכם מהעבודה, יצאתם לחלת, היו לכם הוצאות גבוהות בלתי צפויות, המשפחה גדלה ואתם לא מסתדרים עם התקציב החודשי, מיחזור משכנתא יוכל להקטין את עלויות ההחזר החודשי ולצמצם את הקשיים הפיננסיים.

  • במקרה שקיבלתם סכום כסף גבוה מירושה, בונוס כספי מהעבודה, או אולי זכיתם בפרס כספי גבוה, כדאי לכם לבדוק אפשרות של החזר של חלק מהמשכנתא הקיימת ומיחזור משכנתא של יתרת ההלוואה.

  • במקרה שמתרחשים שינויים בשוק ההלוואות, השינויים יכולים להוזיל לכם את עלויות המשכנתא. מדי פעם בנק ישראל מודיע על שינויים בשוק המשכנתאות כמו ההודעה שנמסרה בחודשים האחרונים על מגבלת השליש בריבית הפריים. ברוב המקרים שינויים אלו יוכלו לשפר עבורכם את תנאי המשכנתא ולהוזיל את העלויות שלה.

  • כאשר המשכנתא שלכם צמודה למדד המחירים לצרכן, חשוב לבדוק אחת לתקופה את התנהגות המדד. ייתכן ותגלו כי לא כדאי להשאיר את המשכנתא צמודה למדד, כדאי למחזר אותה ולבקש מסלול שאינו צמוד למדד.

  • כאשר במשכנתא שלכם יש ריביות הצמודות לעוגן מסוים, כמו למשל הצמדה למטבע חוץ, כדאי לבדוק האם חלו שינויים בעוגן זה והאם כדאי לבצע מחזור משכנתא ולבחור מסלול שאינו צמוד לעוגן המסוים.

אז כמה עולה לבצע מיחזור משכנתא?

העלויות העיקריות במיחזור משכנתא הן קנסות, עמלת פירעון מוקדם, עמלת פתיחת תיק, שכר טרחה של עורך דין, שכר טרחה של השמאי ועלויות נוספות.

לפני שאתם מחליטים למחזר את המשכנתא חשוב לבדוק כמה כסף תידרשו לשלם עבור עמלת הפירעון המוקדם. עמלת פירעון מוקדם היא העלות הגבוהה ביותר בעת מחזור המשכנתא, ולכן חשוב לקחת אותה בחשבון ולוודא שעל אף העמלה ועל אף העלויות הנלוות עדיין כדאי למחזר את המשכנתא.

חשוב לדעת- לא בכל משכנתא צריך לשלם עמלת פירעון מוקדם, אך אם תידרשו לשלם, יועץ משכנתאות מומחה ומיומן יצליח לעזור לכם להוזיל את גובה העמלה.

למרות שרוב האנשים מעדיפים לבצע את מיחזור המשכנתא בבנק שבו הם לקחו את המשכנתא הראשונה, מומלץ לבצע סקר שווקים ולהשוות תנאים עם בנקים אחרים ועם גופים נוספים המעניקים משכנתאות.

כאשר אתם לוקחים משכנתא בבנק שבו קיבלתם את המשכנתא הראשונה אתם חוסכים עלויות של פתיחת תיק, של חתימת עורך דין ולפעמים גם הערכת שמאי. אך תמיד טוב לבדוק אפשרויות נוספות של קבלת משכנתא , ולבדוק האם הבנקים והגופים האחרים מציעים תנאים טובים יותר. כך גם תוכלו לספר לבנק שלכם על התנאים המשופרים שהציעו לכם ולנהל אתו משא ומתן על הורדת הריבית והטבת התנאים וברוב הפעמים זה מצליח.

את מיחזור המשכנתא תוכלו לעשות מיד לאחר לקיחת המשכנתא, אפילו לאחר יום, ועד סוף תקופת המשכנתא.

במיחזור המשכנתא תוכלו לשנות את המסלולים הקיימים במסלולים חדשים, לקצר או להאריך את תקופת המשכנתא ובהתאם לכך להגדיל או להקטין את גובה ההחזר החודשי.

לסיכום, מיחזור משכנתא אינה פעולה פשוטה ויש האומרים שהיא אפילו מורכבת ומסובכת יותר מאשר לקיחת משכנתא חדשה.

רק יועץ משכנתאות שידע למצוא את התמהיל הנכון ואת המסלולים המתאימים של המשכנתא החדשה יביא לתוצאות שיצדיקו את מיחזור המשכנתא.

רוצים למחזר משכנתא?

דברו איתנו .....

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב, בניית אתרים ושיווק דיגיטלי חריף