כותרת
> C;
1/1
הלוואת בלון גישור ומה שביניהן...
הלוואות בלון והלוואות גישור הן שני סוגי הלוואות המשרתות מטרות ספציפיות בנוף ההלוואות. בעוד ששתי ההלוואות הללו חולקות קווי דמיון מסוימים, ישנם הבדלים משמעותיים ביניהן שהלווים ומלווים צריכים להיות מודעים אליהם. בפוסט זה, נחקור מה הן הלוואות בלון והלוואות גישור, כיצד הן פועלות ומה מייחד אותן.
הלוואת בלון:
הלוואת בלון היא סוג של הלוואה המחייבת את הלווה לבצע תשלומים קטנים לאורך חיי ההלוואה ולאחר מכן לבצע תשלום "בלון" גדול בתום תקופת ההלוואה. הלוואות בלון משמשות בדרך כלל לרכישות גדולות, כגון נדל"ן או ציוד, כאשר הלווה צריך ללוות סכום כסף משמעותי אך אין לו את תזרים המזומנים לבצע תשלומים גדולים מראש.
היתרון העיקרי של הלוואת בלון הוא בכך שהיא מאפשרת ללווה לבצע תשלומים קטנים יותר לאורך חיי ההלוואה, מה שיכול לסייע בניהול תזרים המזומנים. עם זאת, תשלום הבלון הגדול המגיע בתום תקופת ההלוואה יכול להוות נטל משמעותי, במיוחד אם הלווה לא תכנן זאת.
הלוואות גישור:
הלוואת גישור היא הלוואה לטווח קצר המשמשת לגשר על הפער בין רכישת נכס חדש לבין מכירת נכס קיים. סוג זה של הלוואה משמש לרוב רוכשי דירות שרוצים לקנות בית חדש לפני מכירת ביתם הנוכחי.
בדר"כ קל יותר להשיג הלוואות גישור מאשר משכנתאות מסורתיות מכיוון שהן מובטחות בנכס הקיים של הלווה. עם זאת, יש להם גם ריביות ועמלות גבוהות יותר מכיוון שמדובר בהלוואות לטווח קצר.
הלוואות גישור יכולות להיות שימושיות עבור לווים שצריכים לעבור במהירות לרכישת נכס חדש אך טרם מכרו את הנכס הקיים שלהם. עם זאת, הם אינם מתאימים לצרכי מימון לטווח ארוך ויש לפרוע אותם ברגע שהלווה מסוגל לעשות זאת.
ההבדלים בין הלוואות בלון להלוואות גישור:
ההבדל העיקרי בין הלוואות בלון להלוואות גישור הוא המטרה שלשמה הן משמשות. הלוואות בלון משמשות לרכישות גדולות, בעוד שהלוואות גישור משמשות לגשר על הפער בין מכירת נכס קיים לרכישת נכס חדש.
הבדל מרכזי נוסף הוא משך תקופת ההלוואה. להלוואות בלון יש בדרך כלל טווחים ארוכים יותר, בעוד שהלוואות גישור הן הלוואות לטווח קצר שאמורות להיפרע במהירות.
לבסוף, הלוואות בלון דורשות תשלום בלון גדול בתום תקופת ההלוואה, בעוד שהלוואות גישור לא. המשמעות היא שלווים שלוקחים הלוואת בלון יצטרכו לתכנן תשלום גבוה בתום תקופת ההלוואה, בעוד שלווים שלוקחים הלוואת גישור צריכים רק לדאוג לביצוע תשלומים עד שיוכלו לפרוע את ההלוואה. במלואה.
לסיכום, גם הלוואות בלון וגם הלוואות גישור יכולות להיות כלי מימון שימושיים ללווים שיש להם צרכים ספציפיים. הלוואות בלון מתאימות ביותר ללווים שצריכים ללוות סכום כסף גדול אך אינם יכולים לבצע תשלומים גדולים מראש, בעוד הלוואות גישור מתאימות ביותר ללווים שצריכים לגשר על הפער בין מכירת נכס קיים לרכישת נכס חדש. תכונה. כמו בכל הלוואה, על הלווים לשקול היטב את הצרכים והאפשרויות שלהם לפני שהם מחליטים איזה סוג הלוואה הוא הטוב ביותר עבורם.

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב, בניית אתרים ושיווק דיגיטלי חריף