כותרת
> C;
1/1
החלטה גורלית שלי שהפכה אותי למה שאני היום
החלטה ותובנה שקרתה לי ששינתה לי את קו המחשבה והפכה אותי למה שאני היום....
סיטואציה מאתגרת עם הרבה תובנות, שאין אחד שהוא בעל עסק שלא יזדהה איתו.
לפני כ-3 שנים לערך בחודש אוגוסט שנת 2019 הייתי צריך לקבל החלטה גורלית מבחינה אישית ועסקית, אחת מיני רבות שקורה כמעט כל יום לכל בעל עסק.
מדובר על העסק שלי שהוא חנות צעצועים מובילה עם מוניטין של מעל 12 שנים, מסתבר שלאחר תקופת זמן מה, "התלבשו" עליי עם קנסות על אי אישור שימוש במסחר- השטח שנמצאת החנות נמצא בשטח המיועד לתעשייה או חקלאות. ראוי לכך , שהעסק היה כבר כמה שנים טובות במקום וכמה שנים לפני התחילה הסחבת של קנסות , עורכי דין וכו'.....
ברור לכם שמדובר בקנסות מצטברים של מאות אלפי שקלים, אך לאותה תקופה לא וויתרנו ונלחמנו בכל הכוח להשיג היתר על אישור שימוש חורג, וזהו לא יותר מאשר "בלוף" כדי להוציא עוד כסף (ומה עם הכסף של העורכי דין?).
משנת 2018 ביצעתי שכירות עם בעל הנכס שזה שכירות מתחדשת כל שנה, ובאוגוסט 2019 קיבלתי התראה שאין חידוש לאישור שימוש חורג וצפי לקנסות מצטברים של עוד כ-280 אלף ש"ח.
התחלתי לעשות חישוב מסלול מחדש - ומכאן הסקתי שאני חייב למצוא אלטרנטיבה באופן מיידי ולא חתמתי על חידוש חוזה השכירות. מתוך מטרה לחפש מקום אחר ולעבור אליו, כי מהעסק הזה אני יכול רק ללכת אחורה.
ברור לכם שיש פה שיקולים של התחייבויות , הלוואות, ומה אני הולך לעשות עם זה, ויש חשש גדול של מה להחליט כי זה עניין שיכול להוביל להתרסקות.
לבסוף החלטתי שאני לא ממשיך שם ומנגד התחלתי להכין את הקרקע, וגם אם אני לא אמצא מקום לעבור אני אלך ויאחד את כל המלאי לחנות נוספת שלנו ואחזק את האינטרנט, במקביל לכך חזרתי לסיים את הלימודים בתואר ראשון במנהל עסקים כי הבנתי שאני חייב את זה גם בשביל העסק וגם בשביל עצמי והבנתי שאני לא יודע הכל .וזה עדיף כרגע שיהיה לי יותר זמן מלרוץ בין חנויות ולהכשיר את עצמי באופן מקצועי ומלא ובתחילת שנת 2020 לקראת סוף ינואר התהליך הושלם בהצלחה, ומה עכשיו? אתה חייב לייצר יותר הכנסות, איך עושים את זה?
עד כאן הכל הלך כמתוכנן, עד שהגיעה הקורונה אלינו ב-15/3 ונוצר שינוי של 180 מעלות, חנות סגורה, עובדים שמפחדים לבוא לעבוד, והכנסות באינטרנט לא בטוח שיספיקו לכסות אאת כל הפעילות של חנות עם אתר.
עבדנו לבד כמעט חודש ימים כלילות, אני גם עונה לטלפונים, וואצאפים וגם שולח ללקוח(אני השליח לתקופה).
הייתי חייב לעמוד בסטנדרט של משלוחים מהירים מהיום להיום היות וחברות המשלוחים גם היו עמוסים מאוד ומכאן עיכובים מטורפים באספקות.
כמו כן, שינויים של מלאי מתוכנן לתקופה של מתנות לפסח, השתנו למלאי של יצירות ומשחקי קופסה היות וכל הילדים היו בבית, גם כאן פתאום צריך לארגן עוד כסף, והספקים והבנקים פתאום עוצרים לך אשראי.
ועוד פעם מה נעשה?
עצרתי הכל, התחלתי לחשוב לעצמי מה אני אעשה? כמובן שהיה איזה יום שהדבר היחיד שרציתי זה להיכנס לחדר ולא לצאת ממנו ושיתפוצץ הכל.
המזל שלי, זה שהתחלתי את הלימודים וזה פתח לי את הראש אחרת בחזרה, לא התייאשתי והתחלתי לחשוב איך אני מפרסם בלי להוציא עוד כסף.
התחלתי פעולות של שיווק מפה אוזן באמצעות הטבות, כניסה לקבוצות בפייסבוק, וואצאפ, מיילים, מדפיס מודעות ומחלק בבתים ומה לא עוד.
לקחתי סחורה בידיעה שאני לא בטוח שאוכל לשלם בזמן, אבל למזלי חלק מהספקים באו לקראתנו וצלחנו את השינוי הדרסטי שנוצר בעסק.
והתחלנו לייצר מהלימון לימונדה כמו שאומרים????
מה שקרה לי זה כמו שאומרים הקדמת תרופה למכה- למרות שלא ידעתי את זה מראש (הלוואי והייתי יכול לדעת).
מפה לשם קיבלתי החלטה לקראת סיום התואר שלי שמה שאני רוצה לעשות זה לעזור לכמה שיותר בעלי עסקים והכשרתי את עצמי להפוך ליועץ עסקי מוסמך ולהעניק מהניסיון שלי כבעל עסק ויועץ עסקי מוסמך את כל הכלים שרק אפשר לעזור לבעלי עסקים.
אני רואה הרבה בעלי עסקים שעושים טעויות יום אחר יום, אני לא מאשים אותם כי גם אני הייתי בסרט הזה, אני יכול להאשים אותם רק אם הם לא יטפלו בבעיות שלהם.
והבעיה העיקרית היא בחוסר ניהול הכספים(תזרים מזומנים) של העסק שלהם שלא מגובה בתכנית.
מאחל לכולכם רק הצלחה ושגשוג.
שלכם באהבה רבה,
רועי


kolp4biz - ייעוץ עסקי להצלחה
כתובתנו: הבנים 14, הוד השרון
הטלפון שלי: 050-898-9651
roeikolp@gmail.com
www.kolp4biz.co.il/
שעות פתיחה: 8:00-18:00

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב, בניית אתרים ושיווק דיגיטלי חריף